Demolice haly ČSTV

Další příklad utajeného výběrového řízení, které však bylo na nátlak veřejnosti zrušeno.
Spousta z Vás to ví. Já Vám chci přinést další informace.

Na konci roku 2012 dokonce i podle této reportáže v České televizi (odkaz zde) mělo dojít k tomu, že hala na jaře 2013 zmizí. Jenže naši vládci na tento proces zapomněli vyčlenit peníze v rozpočtu města. Takže se na jaře nic nekonalo. Tak se čekalo na podzim. Město si mezitím nechalo zpracovat posudky, které měli odhadnout množství železa.
A teď začíná ta zábava. Město nechalo zpracovat jeden posudek, který množství železa určil na přibližně 150 tun. Ale. Naše město rádo platí za různé studie a posudky, tak nechalo zpracovat další minimálně jeden posudek.
Ten nejnovější tvrdil, že se zde nachází asi 350 tun železa. První otázka zní, jak se může odborný posudek splést o 200 tun?

A další zábavnější věc je, že město se neřídilo podle podrobnějšího a přesnějšího posudku nového, ale výběrové řízení na podzim roku 2013 bylo vypsáno na základě starého a nepřesného posudku.
Chápete to? Proč město nechá dělat další posudek, když se pak stejně řídí tím starým?

A podle toho starého špatného posudku bylo vypsáno opět utajené výběrové řízení. Do tohoto řízení bylo pozváno několik známých Pardubických firem. Firmy předložili své nabídky a za necelé dva miliony to vyhrála společnost SK-EKO, kde v té době pracoval jako stavbyvedoucí Jaroslav Kňava z ODS. Bývalý starosta Dukly. Těžko tvrdit, jestli to má nějakou souvislost, každopádně to je zajímavé zjištění.

Náš příběh má ještě jednoho aktéra. Tím je majitel kovošrotu Ondřej Jarý. Často jezdil okolo a přál si celou halu jednou zbourat, proto čas od času na radnici volal a nabízel, že to zbourá zadarmo. Naši mocní však jeho nabídku ignorovali.
Stačilo by, když by se tento člověk neozval novinářům a tato kauza by nebyla. Politici by se poplácali po ramenou, jací jsou to borci a řekli by si, že zbavili město rozpadlé haly. Každý z nich by si připnul metál, že je to jeho zásluha a nikdo by se nic nedozvěděl a město by o více než dva miliony přišlo.

Kolik takových případů, kdy se lidé neozvou se v našem městě stalo?

Pak na konci roku 2013 bylo vypsáno už konečně čisté výběrové řízení. Vyhrála to firma Abajo až z Karlových varů. A ta dokonce městu ještě 100 000,- zaplatila.

To podivné výběrové řízení schvalovalo nejvyšší vedení města především SPP v čele s primátorkou a ČSSD.
Nakonec tato kauza vyústila v odchod pana Čáně, který šéfoval odboru majetku a investic.

On dělal pouze to, co po něm chtěli jeho političtí vládci. A jelikož vládcům se odejít nechtělo, tak to poslali níže. Zákon padajícího, víte čeho, že?

Podívejte se zatím na krátký časoměr o demolici této haly. Hudbu zdarma poskytla naše Pardubická kapela Vypsaná fixa, za což jí patří velké díky.
Článek bude ještě aktualizován o další informace.

Doporučuji full HD zde

Mgr. Filip Sedlák

Leave a Reply