Kdo jsme?

Taky jste si někdy říkali: “Kdo zase rozhodl takovouto skopičinu?” A vsadím se, že slovo skopičina jste nepoužili, že?

Je jedno o co se jednalo, jestli to je zbytečné kácení zdravých stromů, špatně naplánovaná uzavírka silnic, přístavba na zámku, předražené a neúčelné stavby, pokus o nenápadné vyvedení žulových kostek z třídy Míru, další zbytečná studie za miliony, neúměrná dotace ledního hokeje nebo oprava zastávek MHD dvakrát do roka.

Právě v ten okamžik, kdy jste o tom začali přemýšlet jste se stali politiky. Protože jste si uvědomili, že je něco špatně a Vy byste to chtěli udělat jinak s větší dávkou rozumu. Jenže jste si asi řekli, že to nemá cenu, že se to nezmění.

My jsme se rozhodli, že to změnit chceme a musíme pro to něco udělat.

A takto vzniklo uskupení nezávislých kandidátů s názvem Naše Pardubice – “Nechceme Vám vládnout, chceme s Vámi spolupracovat.” Naše motto, které je v uvozovkách se stalo součástí názvu.

Naši kritici tvrdí, že politika je o vládě a tvrdí nám, že naše motto je nesmysl.

Přátelé, ale my již nejsme ve středověku. Politiku nevidíme jako diktaturu, ale jako DIALOG. Všechny změny a vývoj musí vycházet z dialogu mezi politiky pověřenými řízením města a občany, kteří jim svým rozhodnutím ve volbách toto řízení svěřili.

Proto je náš program založen na snaze po trasparentnosti, otevřeném přístupu k občanům a komunikaci s nimi ve snaze nalézat řešení. Občan je pro nás partner, kterému chceme informace dávat a ne je před ním tajit.

Naším cílem je přehledné a efektivní řízení města, snížení počtu politiků, úspora veřejných peněz, které pak použijeme na podporu naší budoucnosti. A tím myslíme podporu dětí a mládeže. Podpora osvětových programů, podpora pohybových aktivit a zdravého životního stylu.

Chceme investovat do oprav našich silnic a do rozvoje města a vůbec svými rozhodnutími vidět dále, než jen za svou výplatní pásku.

Mgr. Filip Sedlák, zakladatel volebního projektu Naše Pardubice – “Nechceme Vám vládnout, chceme s Vámi spolupracovat.”

Leave a Reply