Pozor uzavírka důležité trasy podél Chrudimky

Již jsme si zvykli, že město se ohledně uzavírek neobtěžuje informovat občany a to včetně situací, které jsou pro pohyb obyvatel ve městě opravdu důležité. Schválená uzavírka je podle webu magistrátu od 18.6. Akorát, že k fyzickému uzavření došlo již 17.6. Medializace nulová. Přitom je to trasa, kterou používá velké množství chodců, běžců a cyklistů. Sám jsem byl svědkem, jak se lidé snažili skrze přenosné ploty dostat ven.

Toto bezohledné jednání je bohužel tradicí našeho města. Přitom stačilo značky informující o uzavírce umístit týden dopředu, aby si na ně občané zvykli a tuto informaci přijali. Bohužel zase úředníci nepřemýšleli nebo je jim to jedno.

Jako druhé konstruktivní opatření bychom mohli navrhnout rozdělení na dvě etapy. Od lávky u sokolovny po Natura park a ve druhé etapě od Natura parku po lávku na Vinici. To vše by občanům ulevilo a úředníkům by to nic neudělalo.

Ale to bychom museli být ve vstřícnějším městě. Kde stojí politikům za to občany řádně informovat o uzavření 500 metrů dlouhé trasy. Stejně tak by byla vhodná informace, co se v místě má vlastně dít a k jakým zásahům dojde.

Na webu města se jen objevila kratičká zpráva, která není příliš informativní navíc možná až zavádějící, protože rekonstruovat zde není moc co.