Přírodní rekreační projekty

Znáte to. Celý den lítáte, práce, děti a jejich rozvoz do škol a kroužků, pak řešit práci okolo rodiny a příprava na další dny. Prostě stres. A mít možnost strávit pár chvil v přírodě, která pomůže Vaše síly do dalších dní obnovit je k nezaplacení. Proto chceme možnosti rekreace přitáhnout do města. Jde to snadno. Jen musíme chtít.

Náhon v Chrudimi. Je to příklad krásného biotopu.

Přírodně rekreační zóny

Líbí se Vám místo které fotka znázorňuje? Tak to ještě chvíli čtěte. Je to z náhonu v Chrudimi. Revitalizací potoka pod hradbami tam vznikl krásný biotop, který udělá radost přírodě i lidem, ať už si na kmen jen sednete a budete poslouchat zurčení potůčku nebo po něm budete chodit. I takováto místa bychom rádi udělali v Pardubicích a ono se to vážně může podařit a to levně.

Jedno z vhodných míst je prostor Červeňáku o jehož převod do majetku města naši členové usilovali od samého začátku. Další místo, kde by podobné nápady mohly vzniknout, je oblast Podkovy u jasanu nebo přímo v centru města na Haldě u hotelu ZLATÁ ŠTIKA.

Podkova u jasanu

Podkova na konci Závodu míru je nedoceněným prostorem pro budoucí rekreaci

Je to lokalita, okolo které chodíme, a chtěli bychom, aby byla přístupná lidem pro jejich rekreační vyžití. Když si půjdete zaběhat, projít se se psem nebo s kočárkem, tak to tady půjde.

Památný jasan, který dal tomuto prostoru jméno

Polabinské louky musíme udržet bez zástavby

Takováto území dělají z města město pro život, kde každý obyvatel může relaxovat v přírodě a přesto jen pár kroků od domova. Udržíme tato území jako nezastavitelná. 

Nové Jezero

Nové Jezero na Hůrkách

Vycházková zóna Sádka

Červený rybník

Červený rybník na Višňovce

Červeňák

Přírodní park Červeňák

Ještě v době, kdy ODS ústy pana Haase halasně proklamovala, že je proti jakémukoli druhu ochrany přírody v přírodním území Červeňáku, tak naši členové bojovali za převod území do majetku města a jeho využití pro rekreaci. Přitom snah o jeho využití zástavbou bylo hodně. 

Prostor chceme jednoduše udržet stále přírodní. Bez větších stavebních zásahů a bez budování osvětlení. Co se nám naopak líbí je úprava zdejších cyklostezek, aby se zde dalo pohybovat i na bruslích. 

Budeme pokračovat obnovou tůní, kterou se podařilo zahájit Filipu Sedlákovi, když se domluvil se zástupcem společnosti EUROVIA a na jeden den zde tak pracoval buldozer. Článek o již brzy zde.