Uzavření hospody u Lupťáka a naše stanovisko

Gallery

výzva k uzavření hospody u upťáka

Řekněte mi, jak má přestat používat oplocení? Je to celé na vodě a nedává to smysl. Výzva je plná chyb.

Je to typický pardubický průběh. Předchozí vedení, především Michal  Koláček (SPP), za Lupťáka hodně lobovalo. Někdo říkal, že si na něm srovnával svědomí za lumpárny, co dělal jinde.

Ovšem to lobování bylo za hranicí stavebního zákona. Prostě nedostatky v té hospodě byly od začátku, jen byl pokyn pro úředníky: “NESTRKEJTE DO TOHO NOS!!!”

Ale teď se osazenstvo radnice obměnilo a už se zase jede “podle zákona”. Věřte, že uvozovky jsou na místě. Ale tohle je podpásovka. Mělo se to řešit výzvou k odstranění nedostatků.

Dopis zastupitelům MO I od manželů Luptovských

lup1lup2

 

Nesouhlas manželů Luptovských zaslaný stavebnímu úřadu

LUP nesouhlas1 lup nesouhlas2 lup nesouhlas3 lup nesouhlas4 lup nesouhlas5

Dopis zastupitele  Filipa Sedláka panu Luptovskému:

“Dobrý den,

předně uvádím, že na stránce číslo pět v dokumentu nesouhlas máte opakovaně chybu v křestním jménu starosty.

A teď k věci. Vnímám tento případ, kontroverzně jako řadu dalších. O mobilnosti Vašeho občerstvení docela pochybuji.

Ledacos jsem o tom slyšel, ale neověřoval jsem si to rozhovorem s Vámi. Byl tam problém s tou zátopovou oblastí.

Podle toho, co jsem si přečetl ve Vašich dokumentech, to vážně vypadá na chybu, a připouštím, že i já si myslím, že záměrnou, ze strany města. Toho samého města, která Vám to tam povolilo.

Tlaky jsou v našem městě všelijaké, to víte stejně dobře jako já. A skrze občerstvení, které mělo Na Špici být se celá situace vyhrotila.

Vím, že část mocenské sféry chtěla abyste park s občerstvením správcoval Vy, ale jiná část to chtěla jinak.

Jako zastupitel obvodu nemám páky na to, abych onu výzvu zrušil. Správně by to ale neměl mít žádný zastupitel, protože úřad by měl jednat podle zákona a ne na objednávku politika.

Vaší finanční ztráty mi je líto. Nic s tím nesvedu, nicméně když čtu onu výzvu, tak si nedovedu představit, jak se používá oplocení a jak by to vypadalo, když byste oplocení přestal používat.

V podstatě stále můžete prodávat občerstvení, když přestanete používat ve výzvě uvedené, tak můžete jet dál. Nepoužívejte konstrukci zastřešení. Nepoužívejte sklad zahradního nábytku.

Zítra bych se měl na obvodě vidět s úředníky, tak se poptám. Netvrdím, že jsem proti Vám, ani, že stojím zcela za Vámi. Nicméně si nemyslím, že to co se děje je zcela normální. Vidím za tím hlubší pozadí.

F.Sedlák”