Záchytné parkoviště v Masarykových kasárnách.

Stejně je to zajímavé. V roce 2014, když se občanská kandidátka Naše Pardubice – Nechceme Vám vládnout, chceme s Vámi spolupracovat poprvé ucházela o voličskou přízeň tak jedním z témat bylo oživení tohoto areálu, jeho smysluplné a efektivní využití.

Masarykova Kasárna 2019
Parkoviště v Masarykových kasárnách

Například Jan Řeháček přišel tehdy s nápadem, že by se zde dalo parkovat a řidič, který zde vůz odstaví by měl v ceně parkovného lístek na MHD v ceně. Tento krok by nejen ulevil městu od aut, ale zároveň vytížil i MHD. Toto parkoviště by se také dalo využít při hokejových zápasech, když se parkuje po městě všude a to i na silnicích samotných(viz Sukova třída a ulice Hradecká) . Bohužel příznivci hokeje patří k několika málo skupinám, které nemusí parkovné platit.

Současné řešení, které přináší parkování s cenou 5Kč za den je podivné v té situaci, když o pár metrů za plotem areálu se dá parkovat zadarmo.

O využití celého areálu jsme i před 5 lety měli jasno. Z části by mohlo vzniknout úřednické městečko, do kterého by se sestěhovali úředníci města, kraje či státu, kteří sídlí v nevyhovujících nebo pronajatých prostorách. V návaznosti na tento krok by začal areál levným způsobem ožívat. Připomeňme, že jen pár let předtím než zde vojáci zavřeli bránu za svou učinili velkou investici do rekonstrukce kuchyně, která by mohla i nyní sloužit jídelně, či restauraci v této oblasti.

Z dalších částí areálu by dle našich předpokladů mohlo vzniknout startovací, či sociální bydlení. A to opět pomocí levných a jednoduchých stavebních zásahů.

Toho, se ale nejspíše v současné době nedočkáme. Jak bude areál fungovat, tak jak toto řešení vymyslelo současné vedení města a jestli bude pro současné obyvatele města, jako levné odkladiště auta nebo pro návštěvníky z okolí napoví další týdny a měsíce.

Za Naše Pardubice – “Nechme město rozkvést” Mgr. Filip Sedlák