Volební komise 2022

Stejně jako před čtyřmi lety, tak i letos potřebují Naše Pardubice Vaši pomoc. Proto hledáme členy okrskových volebních komisí, kteří na sčítání hlasů dohlédnou. Je to odpovědná práce, která byla státem v roce 2018 oceněna v rozsahu 1300 Kč – 1600 Kč hrubého za oba dva dny. Nyní by to mělo být více a ještě k tomu na každý den přísluší členovi OVK stravenka. Z důvodu souběžného konání senátních voleb je nutné počítat s i následujícím víkendem a také s větším finančním ohodnocením.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14:00 a končí ve 22:00. V sobotu 24. září začínají ráno v 8:00 a trvají do 14:00. Poté se komise uzavře ve své místnosti a hlasy bude počítat. Komunální volby jsou nejsložitější, takže počítání hlasů může trvat i do pozdních večerních hodin. Navíc se budou sčítat i senátní volby. Každý člen má právo každý den voleb na přestávku v trvání 2 hodin.

Je to práce vhodná pro studenty a všechny ty kteří chtějí pomoci. Formulář se uzavírá dne 20.8. 2022. Následně se předá na městské obvody, které jsou k této činnosti příslušné.

Hledáme devadesát lidí, kteří usednou v komisích ve městě Pardubicích. Nikam jinam nominovat nemůžeme. Před samotnými volbami se koná ještě proškolení a volba předsedy a místopředsedy o termínu školení budete informováni ze samotného úřadu.

Vzhledem k tomu, že se konají i komunální volby, tak bude

Přihláška člena okrskové volební komise ZDE.