Pod odborem dopravy vznikne oddělení sběru řidičských průkazů, po kterém veřejnost již léta volá


V naprosté tichosti a bez mediálního zájmu zastupitelé na svém posledním zasedání schválili vznik nového oddělení pod odborem dopravy.”Využili jsme nový zákon č. 66/2019 Sb. který s touto možností přišel, říká Petr Kvaš, gesční náměstek pro dopravu a dodává: “Sociální sítě jsou plné volání po tom, abychom začali sbírat řidičáky rovnou po případném či domnělém prohřešku či zaváhání řidičů a jelikož je pro nás názor občanů velice důležitý, využili jsme právě možnosti, kterou nám nový zákon dává, lidově řečeno budeme sbírat papíry.”


Oddělení sběru řidičských průkazů vznikne právě dnes, tedy 1.4. Vzhledem k tomu, že jeho vznik je velice hbitý a kapacity kanceláří jsou plné, tak bude prozatím sídlit na zimním stadionu na tribuně E a F.  Komplikace s probíhající baráží se prý nečekají. “Lidí chodí méně, takže se vše pohodlně vejde na jedno místo navíc, když se podaří sestoupit, o což se kolegové trpělivě snaží, tak se oddělení nebude muset stěhovat, ale zůstane zde napořád”, uvedl dále Petr Kvaš odpovědný za dopravu. 


Čtenáři si možná pokládají otázku, jak bude toto oddělení fungovat. Dočasným vedením oddělení je pověřen dlouholetý propagátor cyklodopravy na území města Vladimír Bakajsa, který své kvality ukázal po léta, co vede odbor proti dopravě. Myslím, že pan Bakajsa je odborníkem a tou pravou zárukou, že oddělení bude fungovat tak jak má, dodává primátor Martin Charvát. 


Úředníci budou pověřeni hlavně pečlivou terénní prací a budou muset odhadovat budoucí přestupky a rychle zakročit. Dvě detašovaná pracoviště budou umístěna hned u Anenského podjezdu a na velké křižovatce Dašická. Další terénní pracovníci budou odebírat “papíry” u obchodních center na parkovištích. Politici se dále jednomyslně shodli, že očekávají výrazné zlepšení pozornosti řidičů a méně nehod. Celá věc má ještě jednu velkou výhodu, vzhledem k tomu, že se budou “papíry” odebírat přímo na místě a bez důkazů, čistě jen podle uvážení úředníka, tak odpadne pro provinilce možnost se donekonečna odvolávat či soudit. “V tom vidíme velké pozitivum pro budování lepšího demokratického uspořádání naší země, říká primátor Charvát. 

Autor: A. Pril