Změna dopravy U Trojice od 3.10. 2015

trojice podzim 2015

Během několika týdnů bude demolován most přes hradeckou trať. V souvislosti s tím bylo vystavěno mostní provizorium a od 3.10 2015 na něho bude provoz ze starého mostu převeden._DSC1147
Vzhledem k tomu, že nájezd na provizorium přesahuje až za silnici vedoucí od starého mostu jednosměrně dolů k Lidlu, tak dojde k uzavření tohoto sjezdu.
Pokud pojedete od Chrudimi, tak do města musíte sjet buď dříve(u Dražkovic nebo u závodiště) nebo naopak později (v Rosicích nebo až u Globusu). Pokud se však potřebujete dostat na Kruhový objezd u Lidlu, tak Vás čeká objízdná trasa přes Rosický most, okolo rosického nádraží a pak dále po hlavní silnici z Hradce Králové zpět na křižovatku U Trojice.

Přiložené mapky Vám jistě vyjasní všechny nejasnosti.

Směr HK-PCE-HK se nijak nemění a jezdíte tak, jak jste zvyklý od jara.

směr pcehk

Směr HK-Chrudim-HK zůstává od jara také stejný s tím rozdílem, že využíváte pro jízdu přes hradeckou trať mostní provizorium.

smerhkchru

Největší změna je ze směru z Chrudimi do Pardubic.

smerpce chrudim

Zde konkrétněji ve větším měřítku, vidíte celou objízdnou trasu v délce 4 km.

objizdka

Nutno zdůraznit, že přes křižovatku a mosty U Trojice bude pohyb znemožněn nejen legislativně, ale i fyzicky, protože přes množství výkopů se nepůjde snadno dostat.  Navíc vzhledem k množství techniky na místě stavby by mohlo snadno dojít k poškození zdraví. Tento fakt je nutné zdůraznit především proto, že tudy vede oblíbená cesta pro pěší z nádraží na pardubické závodiště, kde se poběží Velká Pardubická. Proto je nutné využít oficiální obchůznou  trasu okolo čistírny odpadních vod.  Všechna souhrnná  doprava na závodiště bude včas upřesněna zde a na facebookových stránkách Naše Pardubice.

Mgr. Filip Sedlák